Вебінар: Оренда державного та комунального майна. Зміни 2020 року

Дата события: 
10 лютого 2021 р..
Цена: 
950 грн.

 

Вебінарі: Оренда державного та комунального майна. Зміни 2020 року. Практика реалізації Закону.

 У програмі:

  Законодавча база оренди державного та комунального майна. Закон України «Про оренду державного та комунального майна» №157-IX від 03.10.2019 р.: практика застосування. Зміни до Цивільного та Господарського кодексів, інших законодавчих актів та інше правове забезпечення. Постанови КМУ № 483 від 03 червня 2020 р. № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»

Об’єкти оренди. Обмеження щодо оренди згідно Закону. Галузеві особливості оренди майна. Поняття «цілісний майновий комплекс». Обмеження щодо орендарів. Оренда та зберігання. Етапи передачі майна в оренду. Перший та другий переліки. Порядок включення об’єкта оренди
до Переліку відповідного типу. Визначення вартості об’єктів оренди. Рецензування при оцінкі майна.  Подання заяви та оголошення про передачу майна в оренду. Надання інформація про потенційний об’єкт оренди.

Оформлення оренди. Визначення стартової орендної плати та строків оренди. Єдина уніфікована ставка орендної плати. Примірні договора оренди нерухомого майна та єдиних майнових комплексів. Типові договори оренди для державних та комунальних підприємств.  Порядок укладення договору. Особливості договорів оренди. Істотні умови договору. Додаткові умови договору. Оцінка об’єкта оренди. Термін договору оренди. Подовження договору та відмова від подовження. Особливості короткострокової оренди. Обов’язки орендаря та орендодавця. Зміни умов договору. Суборенда. Припинення договору оренди. Правові наслідки припинення або розірвання договору оренди. Договори, що набули чинності раніше вступу в дію нового Закону та на тривалий строк. Особливості розрахунків з орендарем та з бюджетом щодо ПДВ у зв’язку з розподілом орендної плати.

Передача майна, правонаступництво, страхування. Взаємовідносини щодо прав власності між орендодавцем та орендарем. Контроль за використанням майна, переданого в оренду. Види контроля. Хто та як здійснує. Перехід на продаж оренди з аукціонів.

        Як працюють електронні торгові системи (ЕТС) щодо оренди державного та комунального майна. Етапи та умови участі в аукціонах. Ризики, пов’язані з розрахунками через аукціон.

     Фінансові ризики балансоутримувача: як законно уникнути та запобігти. Балансова вартісті обєкта оренди, переоцінка. Послаблення фінансової відповідальності суб’єктів господарювання у 2020 році (в тому числі на період карантину): практика застосування у межах Закону «Про оренду державного та комунального майна».  Доходи та витрати від орендних операцій у антикризовому аспекті. Фінансові ризики балансоутримувача та орендодавця внаслідок карантину, в тому числі за умовами типового договору оренди держмайна. Компенсація витрат на утримання майна: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; земельний податок; комунальні платежі та інші витрати, пов’язані з орендованим майном у 2020 році.  Фінансові наслідки для балансоутримувача та орендодавця у випадку зменшення орендної плати чи звільнення орендаря від орендних платежів: штрафні санкції за порушення умов договору в податковому обліку; амортизація наданого в оренду майна в період простою; перегляд собівартості витрат, пов’язаних з орендою; безоплатне надання орендних послуг; коригування податкових зобов’язань з ПДВ; управління дебіторською заборгованістю орендарів тощо. Заходи з мінімізації фінансових втрат балансоутримувача та орендодавця у 2020 році.

Заняття проводять досвідчені юристи, експерти з господарських відносин в режимі реального часу. Є можливість задавати питання. По закінченні видається Сертифікат.  Вартість участі одного слухача - 900,00 грн. без ПДВ (єдиний податок: 3 група без ПДВ).  Вартість включає: навчання онлайн з можливістю задавати питання спікеру  під час семінару, відеозапис онлайн – вебінару, презентація доповідача в електронному вигляді, сертифікат про участьВебінар буде проходити на платформі zoomЗа 30 хвилин до початку вебінару Ви отримаєте на електронну адресу необхідне посилання.    Детальніше на сайті: www.cargoconsult.kiev.ua.

Заявки на участь за тел.: (044)229 6250, (067)125 1606, (099)374 8113, (063)203 4920.  Через сайт www.cargoconsult.kiev.ua  (Контакти) чи на е-адресу  info@cargoconsult. kiev.ua

       Початок роботи семінару  10. 02. 2021 ро 10:00.    Закінчення роботи семінару  о 16:00.