Семінар: Оренда державного та комунального майна. Зміни 2020 року

Дата события: 
29 вересня 2020 р..
Место проведения: 
м. Київ, вул. Маккейна, 39 (колишня Івана Кудрі)
Цена: 
2500 грн.

                                          Увага! Кількість слухачів обмежена у зв’язку з обов’язковими "антивірусними" заходами.

 

Семінарі: Оренда державного та комунального майна. Зміни 2020 року. Практика реалізації Закону.

 У програмі:

  Законодавча база оренди державного та комунального майна. Що та коли змінює Закон України «Про оренду державного та комунального майна» №157-IX від 03.10.2019 р. Зміни до Цивільного та Господарського кодексів, інших законодавчих актів та інше правове забезпечення. Постанови КМУ № 483 від 03 червня 2020 р. № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»

Об’єкти оренди. Обмеження щодо оренди згідно Закону. Галузеві особливості оренди майна. Поняття «цілісний майновий комплекс». Обмеження щодо орендарів. Оренда та зберігання. Етапи передачі майна в оренду. Перший та другий переліки. Порядок включення об’єкта оренди
до Переліку відповідного типу. Визначення вартості об’єктів оренди. Подання заяви та оголошення про передачу майна в оренду. Надання інформація про потенційний об’єкт оренди.

Оформлення оренди. Визначення стартової орендної плати та строків оренди. Єдина уніфікована ставка орендної плати. Проекти Примірних договорів оренди нерухомого майна і єдиних майнових комплексів. Типові договори оренди для державних та комунальних підприємств.  Порядок укладення договору. Особливості договорів оренди. Істотні умови договору. Додаткові умови договору. Оцінка об’єкта оренди. Термін договору оренди. Подовження договору та відмова від подовження. Особливості короткострокової оренди. Обов’язки орендаря та орендодавця. Зміни умов договору. Суборенда. Припинення договору оренди. Правові наслідки припинення або розірвання договору оренди. Договори, що набули чинності раніше вступу в дію нового Закону та на тривалий строк. Особливості розрахунків з орендарем та з бюджетом щодо ПДВ у зв’язку з розподілом орендної плати.

Передача майна, правонаступництво, страхування. Взаємовідносини щодо прав власності між орендодавцем та орендарем. Контроль за використанням майна, переданого в оренду. Види контроля. Хто та як здійснує. Перехід на продаж оренди з аукціонів.

 Як будуть працювати електронні торгові системи (ЕТС) щодо оренди державного та комунального майна. Етапи та умови участі в аукціонах. Ризики, пов’язані з розрахунками через аукціон.

Фінансові ризики балансоутримувача: як законно уникнути та запобігти. Послаблення фінансової відповідальності суб’єктів господарювання у 2020 році (в тому числі на період карантину): практика застосування у межах Закону «Про оренду державного та комунального майна».  Доходи та витрати від орендних операцій у антикризовому аспекті. Фінансові ризики балансоутримувача та орендодавця внаслідок карантину, в тому числі за умовами типового договору оренди держмайна. Компенсація витрат на утримання майна: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; земельний податок; комунальні платежі та інші витрати, пов’язані з орендованим майном у 2020 році.  Фінансові наслідки для балансоутримувача та орендодавця у випадку зменшення орендної плати чи звільнення орендаря від орендних платежів: штрафні санкції за порушення умов договору в податковому обліку; амортизація наданого в оренду майна в період простою; перегляд собівартості витрат, пов’язаних з орендою; безоплатне надання орендних послуг; коригування податкових зобов’язань з ПДВ; управління дебіторською заборгованістю орендарів тощо. Заходи з мінімізації фінансових втрат балансоутримувача та орендодавця у 2020 році.

Заняття проводять досвідчені юристи, експерти з господарських відносин.  По закінченні видається Сертифікат.  Вартість участі одного слухача - 2500,00 грн. без ПДВ (єдиний податок: 3 група без ПДВ).  

 У матеріали до семінару включено: презентації лекторів, добірка наукових статей, коментарі до законодавчої бази. У вартість включені обід, кава-брейкі, канцелярія.   Слухачі забезпечиваються протиінфекційними засобами захисту.

       Заявку на участь Ви можете надати за тел.: (044)229 6250, (067)125 1606, (099)374 8113, (063)203 4920 чи через цей сайт (Контакти). 

       Початок роботи семінару  29. 09. 2020 ро 10:00.  Реєстрація учасників з 9:30.  Закінчення роботи семінару  о 17:00.